Dziesięć minut w towarzystwie Kasi i Kamila z I A wystarczyło, aby przekonać się, że warto uczyć się w liceum Politechniki WrocławskiejW niedzielę zorganizowany został Dzień Otwarty w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Wrocławskiej. Licealiści zasypywani byli pytaniami rodziców: - Na jakim poziomie jest matematyka, czego uczycie się na chemii, jak z językami, czy jesteście zadowoleni z wyboru szkoły?
- Matematyka jest na naprawdę wysokim poziomie. Chemia też – odpowiadała Kasia. - Wydawało mi się, że byłem dobry z matmy w gimnazjum. Tu okazało się, że mam sporo do nadrobienia – mówił Kamil. – Ale nie tylko matmy jest dużo, języka polskiego też – dodał.
Uczniowie zapewniali, że są zadowoleni z podejścia nauczycieli do ich problemów. – Można się zwracać do nich i do dyrekcji z każdą sprawą i naprawdę nas słuchają – zapewniała Kasia.
Kamil twierdził, że młodzież jest zadowolona również z lekcji wychowania fizycznego. – W soboty jeździmy na wyprawy górskie w ramach dodatkowych zajęć – opowiadał.
youtubeW weekend przy okazji dni otwartych w Zespole Szkół Akademickich PWr przez Serowiec (budynek C-13) przewinęło się kilkaset osób. W sobotę ci, którzy stoją przed wyborem gimnazjum, byli na
Dniu Otwartym w Gimnazjum Akademickim PWr, w niedzielę przyszli licealiści oglądali
Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej.
W sobotę i w niedzielę młodzież oraz rodziców powitał w murach Zespołu Szkół Akademickich PWr rektor profesor Tadeusz Więckowski. Podkreślał, że słowo „akademicka” zobowiązuje. W licealistach widzi przyszłych studentów Politechniki, a w przyszłości również kadrę naukową uczelni. – Szkoła kładzie duży nacisk na naukę przedmiotów ścisłych – podkreślał rektor. - Ale humaniści są dla nas równie ważni - zapewniała Agata Roman, dyrektorka szkoły.
Uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w liceum są wykłady prowadzone przez pracowników Politechniki Wrocławskiej. Młodzież ma też możliwość korzystania z laboratoriów czy bibliotek. Ma dodatkowe zajęcia z robotyki, informatyki, podstawowych problemów techniki. – A jeśli ktoś ma problem w jakiejś dziedzinie, ma zajęcia wyrównawcze – mówiła Agata Roman. – Nikogo nie zostawiamy bez pomocy, wszyscy są dla nas ważni.
Dyrektorka Zespołu Szkół Akademickich przypominała rodzicom, że gimnazjum i liceum przy PWr są szkołami publicznymi, czyli bezpłatnymi. Jest też mały drobiazg, który wyróżnia je spośród innych placówek: długa około 40-minutowa przerwa na obiad i odpoczynek między lekcjami. No i nie ma dzwonków, co sprawia, że młodzież czuje się tu trochę jak na studiach.
W weekend można było obejrzeć sale lekcyjne oraz pracownie i laboratoria na III i IV piętrze Serowca. Nauczyciele oraz wykładowcy PWr, którzy prowadzą zajęcia pozalekcyjne z uczniami, chętnie opowiadali o szkole. O nauce w liceum i gimnazjum chętnie mówili również sami uczniowie, pokazywali doświadczenia fizyczne i chemiczne. Natomiast pracownicy Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej udzielali szczegółowych informacji na temat kryteriów branych pod uwagę podczas naboru. W roku szkolnym 2015/2016 naukę w gimnazjum i liceum rozpocznie po 75 uczniów, podzielonych na 3 klasy. Docelowo szkoły mają liczyć 500 uczniów.
Od piątku chętni mogą już się rejestrować na stronie internetowej. Więcej o rekrutacji nas stronach:
liceum.pwr.edu.pl oraz
gimnazjum.pwr.edu.plKatarzyna Górowicz-Maćkiewicz