Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Styk Kamera Festiwal po raz drugi

11.02.2014 | Aktualizacja: 03.03.2014 15:05

youtube

Dwanaście redakcji telewizji studenckich weźmie udział w Styk Kamera Festiwal – mówi Edyta Brzozowska z TV Styk. Impreza orgaznizowana przez telewizję Politechniki Wrocławskiej odbywa się już po raz drugi. W tym roku jednak w nieco innej formule.
Głównym wydarzeniem festiwalu jest konkurs o tytuł Najlepszej Polskiej Telewizji Studenckiej w roku akademickim 2013/2014. Redakcje walczą w pięciu kategoriach: news, program o tematyce naukowej, program o tematyce kulturalnej, program humorystyczny i program cykliczny.

Konkursowe materiały będzie można oglądać na stronie internetowej Styk Kamera Festiwal (www.skf.pwr.wroc.pl). - System głosowania jest podobny do tego, jaki stosuje się np. w konkursie Eurowizji, czyli każda redakcja zgłasza swoje produkcje w każdej z kategorii i wskazuje najlepsze wśród zgłoszonych przez pozostałych uczestników – tłumaczy Edyta Brzozowska.
Wiadomo już, że do rywalizacji staną zespoły z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Opolskiego, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Toruńskiego. – Oczywiście my też startujemy – mówi Michał Grzebieniak ze Styku, telewizji Politechniki Wrocławskiej.
Zwycięzców poznamy podczas gali finałowej, którą zaplanowano na 16 maja w Strefie Kultury Studenckiej. – Chcemy ją połączyć z warsztatami dziennikarskimi i prezentacją możliwości technicznych różnych firm produkujących  sprzęt telewizyjny – zapowiada Grzebieniak.
W pierwszej edycji Styk Kamera Festiwalu uczestnicy mieli za zadanie nakręcić film promujący nauki ścisłe. Laureatami zostali: Jakub Szewczyk za film "Nauki ścisłe - przydatne na co dzień"  oraz  Hubert Bauman za żartobliwą piosenkę "Nauka ścisła mi mózg". Nagrodę specjalną rektora Politechniki Wrocławskiej (kamerę cyfrową) otrzymał Krzysztof Kopczyński za film "Bajka dla dziatwy".
ISZ