Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

PWr uruchamia rekrutację na studia Executive MBA

18.11.2013 | Aktualizacja: 21.11.2013 17:13

Politechnika Wrocławska będzie kształcić liderów biznesu na międzynarodowym poziomie. Uczelnia uruchamia rekrutację na studia Executive MBA (Master of Business Administration), prowadzone we współpracy z francuską École Nationale des Ponts et Chaussées Paris Tech (ENPC).
MBA to wymagające, lecz niezwykle cenione wśród pracodawców studia. Na Politechnice  Wrocławskiej będą prowadzone na Wydziale Informatyki i Zarządzania, na bazie oryginalnego programu z Francji. ENPC oferuje go w swojej szkole ENPC MBA Paris, należącej do międzynarodowej sieci akredytowanych szkół biznesu.
We Wrocławiu zajęcia potrwają cztery semestry, a poprowadzi je grono wykładowców z najlepszych szkół biznesu na świecie, m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Izraela. Trzy z 19. zaplanowanych zjazdów studenci będą mogli zrealizować w uczelniach partnerskich ENPC w Casablance, Paryżu, Brukseli i Szanghaju. W pierwszej edycji uczelnia przygotowała dla słuchaczy 40 miejsc.
Absolwenci programu otrzymają dwa dyplomy: ukończenia studiów podyplomowych klasy Executive MBA na Politechnice Wrocławskiej oraz ukończenia programu MBA, wystawiony przez Szkołę Biznesu ENCP MBA Paris (wraz z wpisem do rejestru absolwentów ENPC Paris Tech). 
Studia są adresowane do wyższej kadry menedżerskiej. Spośród podobnych oferowanych w Polsce wyróżnia je program skoncentrowany na technologiach i innowacjach.
- Preferowani słuchacze to absolwenci studiów inżynierskich, których kariera rozwija się w kierunku menedżerskim. Jednak ze względu na kompleksowy charakter programu oraz wymogi akredytacji Międzynarodowego Stowarzyszenia MBA czekamy także na absolwentów kierunków innych niż technologiczne, zainteresowanych tematyką innowacyjności i zrównoważonego rozwoju w oparciu o wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówi dr inż. Mariusz Mazurkiewicz, koordynator programu Wrocław Ponts MBA na Politechnice Wrocławskiej.
Nad jakością kształcenia i prawidłowym przebiegiem studiów ma czuwać polsko - francuska rada konsultacyjna, w skład której wejdą pracownicy naukowi, przedstawiciele przemysłu i samorządów. Zadaniem ekspertów będzie również aktualizacja programu i dostosowanie go do wymogów rynku pracy. 
Joanna Pajak 
* École Nationale des Ponts et Chaussées istnieje od 1747 r. Jest jedną z 12. szkół należących do prestiżowego stowarzyszenia ParisTech, skupiającego najlepsze francuskie  uczelnie techniczne, tzw. „Grandes Écoles". Słynie z doskonałej edukacji w zakresie inżynierii budowlanej, mechanicznej i materiałowej.