Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

​Trwa rekrutacja na studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej

07.08.2015 | Aktualizacja: 10.08.2015 13:20

(fot. Iwona Szajner)

Na ponad trzydzieści kierunków studiów podyplomowych na naszej uczelni nadal trwa rekrutacja. Wielu z nich kandydaci nie znajdą na żadnej innej uczelni w Polsce. Mogą się decydować na nie jeszcze do końca września 

Wśród tegorocznych nowości na Politechnice Wrocławskiej są kierunki: Hałasy i wibracje w przemyśle oraz Android i iOS - nowoczesne aplikacje mobilne.


Ten pierwszy organizują wspólnie Wydział Elektroniki i Centrum Kształcenia Ustawicznego PWr. Zajęcia potrwają dwa semestry, a poprowadzą je naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i eksperci w danych dziedzinach. Studenci nauczą się identyfikowania, rozpoznawania i klasyfikowania źródeł zagrożeń wibroakustycznych, zwłaszcza na stanowiskach pracy. Poznają też obowiązujące normy i regulacje prawne dotyczące ochrony człowieka przed zagrożeniami wibroakustycznymi i będą wykonywać zadania związane z typowymi problemami, jakie występują w zakładach produkcyjnych. Rekrutacja trwa do 30 września.

Drugi z kierunków razem z CKU organizuje Wydział Informatyki i Zarządzania. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób z wykształceniem informatycznym, technicznym i ekonomicznym. W czasie dwóch semestrów zajęć poszerzą swoją wiedzę o zasadach projektowania interfejsów, językach i środowiskach programowania oraz metodach testowania aplikacji mobilnych funkcjonujących na platformach Android i iOS. W programie studiów dużą wagę przyłożono do zajęć laboratoryjnych i projektowych. Studenci będą więc pracować w zintegrowanych środowiskach programistycznych -  Android Studio i Xcode, projektować i programować responsywne aplikacje mobilne, a także uruchamiać je i testować. Nauczą się także podstaw działań marketingowych. Rekrutacja również do końca września.

To tylko dwa spośród ponad 30 kierunków studiów podyplomowych, na jakie wciąż trwa rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej. Zgłoszenia kandydatów przyjmuje Centrum Kształcenia Ustawicznego PWr (poza czteroma kierunkami studiów). Wśród propozycji cieszących się największych zainteresowaniem są m.in. Administrowanie sieciami komputerowymi, Międzynarodowe procedury organizacji inwestycji według FIDIC i Technologie internetowe

Monika Olejnik z Centrum Kształcenia Ustawicznego PWr zachęca, by przyjrzeć się ofercie studiów podyplomowych na naszej uczelni: -  Grupy słuchaczy  są kameralne, liczą między 20 a 30 osób, co sprzyja nawiązywaniu kontaktów prywatnych i zawodowych między uczestnikami – przekonuje. – A jako uczelnia techniczna oferujemy studia na specjalistycznych kierunkach, których kandydaci nie znajdą na innych uczelniach. 

To np. Certyfikacja i audyt energetyczny budynków, Energetyka jądrowa, Energetyka odnawialna, Tworzywa sztuczne w budowie maszyn, Urbanistyka i planowanie przestrzenne czy Współczesne zagadnienia projektowania, budowy i eksploatacji systemów gazociągowych, Zarządzanie logistyczne oraz Zarządzanie projektami Unii Europejskiej​.

- Warto też pamiętać, że jesteśmy gotowi przygotować program studiów podyplomowych albo kursu "szytego na miarę", czyli na zamówienie firmy – podkreśla Monika Olejnik. – Takie studia czy kurs możemy uruchomić w dowolnym momencie, wszystko zależy od potrzeb firmy i naszych możliwości jako uczelni. Staramy się być elastyczni.

Szczegóły na temat rekrutacji, kierunków studiów podyplomowych, programów zajęć i opłat na stronie internetowej CKU. Na większości kierunków rekrutacja trwa do 30 września, ale np. na optometrii do 22 września. 

Lucyna Róg