Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Ludzie Politechniki

Drukuj

Studenci docenili ich Poliludkami

24.06.2013 | Aktualizacja: 10.06.2015 12:33

Grzegorz Kozłowski z Wydziału Informatyki i Zarządzania nigdy nie odpowie "nie wiem" lub "nie da się" (fot. Krzysztof Mazur)

Za życzliwość, dobrą radę i konkretną pomoc. Studenci Politechniki Wrocławskiej wręczyli swoje nagrody pracownikom uczelni. - To Oscar wśród wszystkich innych nagród – cieszy się Małgorzata Pelc, kierowniczka dziekanatu Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, laureatka Poliludka.
Małgorzata Pelc na politechnice pracuje od 20 lat. Studenci docenili to, że potrafi stworzyć jedyną w swoim rodzaju atmosferę. - Dzięki niej załatwianie formalności na uczelni to pestka – opowiada Zuzanna Hazubska, szefowa parlamentu studenckiego. - Zawsze ma dla nas czas, zawsze służy dobrą radą, zawsze można na nią liczyć.
Małgorzata Pelc przyznaje, że nagroda ją zaskoczyła. - Przecież ja nie robię nic nadzwyczajnego, staram się być życzliwa i pomocna. Miłe, że studenci to zauważyli – mówi.
Zadowolenia i lekkiego zdziwienia nie kryją też pozostali uhonorowani w tym roku: Monika Macińska, kierowniczka dziekanatu Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, Agnieszka Niczewska, rzeczniczk prasowy PWr, Grzegorz Kozłowski z Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz prezes zarządu Fundacji Rozwoju Politechniki dr Zenon Okraszewski.
Monika Macińska: - Na co dzień nie myślę o tym, że studenci nas obserwują i oceniają. Trafiają do mnie z różnymi sprawami, od komisji dyscyplinarnych po problemy życiowe. Staram się z jednej strony ich dyscyplinować – kiedy wymaga tego sytuacja, np. student ostatniego roku rezygnuje ze złożenia pracy dyplomowej – a z drugiej pomagać. Czasami muszę się przy tym mocno nagadać, moje wykształcenie socjologiczne też się przydaje.
Studenci podziękowali Monice Macińskiej za pomoc udzielaną kołom naukowym, działającym na wydziale. - Potrafi nawet na ostatnią chwilę wyczarować salę, filiżanki lub uczestników, jeśli tylko pomoże to w realizacji projektu – tłumaczy Zuzanna Hazubska.
Równie pomocny studentom jest Grzegorz Kozłowski z W8 (koordynator ds. zamówień publiczny i kierownik administracyjny wydziału). - Nigdy nie odpowie "nie wiem" lub "nie da się". Zawsze pomoże przedrzeć się przez dżunglę formalności nie tracąc ani na minutę uśmiechu – wylicza przedstawicielka studentów. Grzegorz Kozłowski śmieje się, że czasami młodzi ludzie przychodzą do niego ze sprawami trudniejszymi niż niemożliwe. – Żałuję, że niektórych nie udało się z realizować, np. walk w kisielu – żartuje.
Agnieszka Niczewska, rzeczniczka Politechniki Wrocławskiej: - Cieszę się, że studenci nagrodzili mnie za moją codzienną pracę, nie uważam, żebym jakoś specjalnie poświęcała im więcej czasu. Choć, jak przyjdą z jakimś problemem do biura prasowego, to zawsze im pomożemy. Według nagradzających pani rzecznik robi znacznie więcej. - Potrafi sprawić, że nasze działania są numerem jeden w mediach. Przy okazji przypomina o poprawnej polszczyźnie – wyjaśnia Zuzanna Hazubska. – Muszę im cały czas kłaść do głowy, że jeżeli robią coś ciekawego i wartościowego, to muszą o tym mówić światu, inaczej nikt ich nie zauważy. A szkoda by było, bo to są świetni ludzie, ze świetnymi pomysłami – mówi Niczewska.
W osobie dra Zenona Okraszewskiego (Fundacja Rozwoju PWr) studenci nagrodzili działalność Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Podkreślają, że dzięki wsparciu fundacji udało się pozyskać partnerów zewnętrznych podczas realizacji wielu projektów, m.in. juwenaliów, tygodnia zdrowia czy międzywydziałowych mistrzostw w piłce nożnej. Dr Okraszewski: - Dobrze, że do nas przychodzą, dzielimy się naszą wiedzą, doświadczeniem i kontaktami.
U większości laureatów statuetka Poliludka - przypominająca nieco posturą słynnego Oscara - stoi w miejscu pracy na biurku. – Chwalę się nią przy każdej okazji – śmieje się Małgorzata Pelc. Jedynie rzeczniczka prasowa PWr swoją nagrodę zabrała do domu.
Iwona Szajner
Poliudek – statuetka przyznawana przez studentów pracownikom Politechniki Wrocławskiej wspierającym rozwój aktywności studenckiej (pierwsza edycja odbywał się w 2012 roku). Nominacje do konkursu mogły zgłaszać samorządy studenckie, zarząd organizacji studenckiej, koła naukowego lub którejś z agend kultury. Laureatów wybrała komisja składająca się z przedstawicieli Biura Informacji Studenckiej oraz przewodniczącej zarządu parlamentu studentów. Uroczyście nagrody wręczono 13 czerwca w Auli PWr podczas Gali Aktywności Studenckiej.
Zobacz relację z Gali Aktywności Studenckiej:

youtube