Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Międzynarodowe warsztaty pozwolą na szerszą perspektywę

31.03.2014 | Aktualizacja: 08.04.2014 10:52

W poniedziałek 7 kwietnia na międzynarodowych interdyscyplinarnych warsztatach na Politechnice Wrocławskiej spotkają się naukowcy z całego świata. CODYM Spring Workshop 2014 organizują Instytut Fizyki oraz Instytut Organizacji i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej
Uczestnicy warsztatów razem spróbują odpowiedzieć na pytania dotyczące m.in. tego, czy upór pozwala wygrać debatę publiczną, co zmusza naukowców do mobilności w dzisiejszych czasach, jaki jest wpływ reklamy na rozprzestrzenianie się innowacji i jak pieniądze kształtują nasze postawy?
CODYM Spring Workshop 2014 potrwa dwa dni. Spotkają się na nim przedstawiciele różnych dziedzin nauk społecznych i ścisłych z całego świata. Na Politechnice Wrocławskiej zmierzą się z najnowszymi wyzwaniami na styku fizyki przejść fazowych, ekonomii, informatyki, socjologii, psychologii społecznej i modelowania komputerowego układów złożonych. Okazuje się bowiem, że niektóre problemy z zakresu układów złożonych mogą być rozwiązane dopiero, gdy spojrzy się na nie z szerszej perspektywy.
Łączą.mp3Łączą.mp3
Wśród zagranicznych uczestników są przedstawiciele m.in. Uniwersytetu we Florencji, Uniwersytetu Technicznego w Berlinie czy Uniwersytetu w Sao Paulo. I tak np. dr Cristina Cecchini i Elisa Guidi z Uniwersytetu we Florencji opowiedzą o narcyzmie i autoprezentacji na Facebooku, analizując internetowe interakcje nastolatków. Profesor Serge Galam (CEVIPOF - Centre de recherches politiques de Sciences Po) skupi się na uporze jako strategii wygrywania kontrowersyjnych debat publicznych. A profesor Timoteo Carletti z Uniwersytetu w Namurze przeanalizuje, co zachęca naukowców do bycia mobilnymi. 
gwiazda.mp3gwiazda.mp3
Szczegółowy program tutaj​.
Jak podkreślają organizatorzy, warsztaty kontynuują tradycję interdyscyplinarnych sympozjów  “Cultural and Opinion DYnaMics (CODYM)” towarzyszących konferencjom Europejskiego Towarzystwa Układów Złożonych (ECCS; 2011, 2012, 2013), a także nawiązują do seminarium “Science meets Social Science (S3)” prowadzonego od 2009 r. w Instytucie Organizacji i Zarządzania.
Warsztaty odbędą się w Klubie Pracowniczym (sala 238-240) w bud. A1​.
lucy