Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Politechnika Wrocławska zachęca Brazylijczyków do studiowania we Wrocławiu

17.03.2014 | Aktualizacja: 21.03.2014 10:15

(fot. materiały organizatorów)

Przedstawiciele 17 uczelni, w tym Politechniki Wrocławskiej, uczestniczą w polskiej  misji edukacyjnej w Brazylii
Wydarzenia w ramach misji zaczynają się we wtorek i potrwają do przyszłego poniedziałku, ale już teraz przedstawicielki Politechniki Wrocławskiej uczestniczą w targach edukacyjnych w Sao Paulo.
- Targi zaskoczyły mnie ilością zainteresowanych, którzy wcześniej nawet nie myśleli o takim kraju jak Polska. Co ciekawe, podchodziło do nas wielu Brazylijczyków z polskimi korzeniami, a nawet o polsko brzmiących nazwiskach - relacjonuje Hanna Własak z Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej. - Wielu z nich marzy o studiach nie tyle w Europie, co konkretnie w Polsce, jest też duże zainteresowanie kursami języka polskiego. Podczas polskiej prezentacji zaskoczył nas poziom wiedzy o naszym kraju, Brazylijczycy bez problemu rozpoznali na zdjęciach papieża Jana Pawła II, Kraków, a nawet... pierogi! 


Z Wrocławia do Ameryki Południowej wyruszyły m.in. Hanna Własak z Działu Rekrutacji i Ewa Mroczek z Działu Współpracy Międzynarodowej PWr.
W programie misji edukacyjnej są spotkania ze studentami, władzami brazylijskich uczelni, warsztaty i prezentacje.
Polska misja do Brazylii organizowana jest w ramach ministerialnej kampanii „Ready, Study, Go! Poland”, która od 2012 r. wspiera umiędzynarodowienie polskich uczelni.
W skład polskiej delegacji weszli przedstawiciele uniwersytetów (Uniwersytet Jagielloński, Warszawski, Śląski), uczelni technicznych (Politechnika Wrocławska, Warszawska, Gdańska, Opolska, Świętokrzyska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie), uczelni medycznych (Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Warszawski Uniwersytet Medyczny), uczelni przyrodniczych (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), uczelni wojskowych (Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych), uczelni niepublicznych (Collegium Civitas) oraz uczelni zawodowych (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu).
Polska w październiku ubiegłego roku przystąpiła do brazylijskiego programu stypendialnego „Nauka bez granic” (Ciência sem fronteiras). Założeniem programu jest utworzenie aż 110 000 stypendiów naukowych do roku 2015 na całym świecie.
Więcej o projekcie na www.nauka.gov.pl.
Katarzyna Górowicz-Maćkiewicz