Trwa Marcowa Akcja Krwiodawstwa w ramach Pijafki. Do piątku będzie można oddać krew w kilku punktach miasta, także na Politechnice Wrocławskiej
Dawcą można zostać w środę od godz. 11.30 do 16 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (akcja z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa). W czwartek od godz. 10 do 15 w "Kreślarni" akademika Politechniki Wrocławskiej T-16 (akcja z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa). Z kolei w piątek od godz. 10 do 15 ponownie w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (akcja z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa).
Organizatorzy Pijafki proszą o rejestrację najpóźniej na 30 minut przed końcem akcji.
Przed oddaniem krwi warto pamiętać:
1. Oddając krew, pozbywasz się około pół litra płynów – uzupełnij je zawczasu. Wypij około dwóch litrów płynów (woda, soki).
2. Nie spożywaj alkoholu. Pamiętaj! Twoja krew ma leczyć.
3. Zadbaj o właściwą dietę. Twój organizm potrzebuje energii. Zjedz lekki, beztłuszczowy posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem), unikając tłuszczy pochodzenia zwierzęcego: mleka, masła, kiełbasy, pasztetu, śmietany, rosołu, tłustego mięsa oraz jajek, orzeszków ziemnych i ciast kremowych. Pamiętaj! Krwi nie oddajemy na czczo.
4. Wypocznij.
lucy
|