Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Naukowcy podsumują wspólny projekt

14.06.2013 | Aktualizacja: 20.06.2013 12:09

Prognozują, monitorują, informują. Naukowcy z Wrocławia i Krakowa budowali je przez pięć lat. Rezultaty ich działań poznamy w czwartek 20 czerwca na Politechnice Wrocławskiej.
Spotkanie podsumowujące projekt „Czujniki i sensory do pomiarów czynników stanowiących zagrożenia w środowisku – modelowanie i monitoring zagrożeń” oraz wystawa opracowanych urządzeń rozpocznie się o godz. 9.00 w Centrum Kongresowym przy ul. Janiszewskiego 8  (bud. D-20, sala 10 AC). Podczas konferencji będzie można zobaczyć m.in. ultradźwiękowy miernik grubości warstwy śniegu lub lodu na płaskich dachach, test diagnostyczny do detekcji pałeczki okrężnicy (Escherichia coli) w próbkach wodnych oraz pilotażowy system pomiarowy i teletransmisyjny, który informuje o zagrożeniach na danym obszarze.
Ogółem, w wyniku współpracy Politechniki Wrocławskiej (lidera projektu), Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, Instytutu Niskich Temperatur  i Badań Strukturalnych PAN we Wrocławiu wykonano 31 zadań badawczych, opracowano 68 produktów końcowych oraz zgłoszono 14 patentów.
Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się na stronie sensory.pwr.wroc.pl. Szczegółowy program konferencji tutaj. Więcej informacji: sensory.pwr.wroc.pl.

Projekt  „Czujniki i sensory do pomiarów czynników stanowiących zagrożenia w środowisku – modelowanie i monitoring zagrożeń”  dofinansowywany został Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka lata 2007-2013.
Joanna Pająk