Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Gra miejska w kampusie PWr. Zabawa dla całych rodzin

11.05.2016 | Aktualizacja: 11.05.2016 10:34

Do 12 maja można się jeszcze zgłaszać do udziału w niedzielnej grze miejskiej „Śladami Unii Europejskiej”. Jej uczestnicy zmierzą się z najróżniejszymi zabawami i zadaniami, jakie przygotowują dla nich studenci z politechnicznych kół naukowych
Gra miejska jest organizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Unijnych. Bawiący się w niej będą mieli okazję obejrzeć kampus Politechniki Wrocławskiej, który w ostatnich latach wzbogacił się o kilka nowych budynków i wypiękniał – właśnie dzięki unijnemu wsparciu.


Na uczestników gry miejskiej będą jednak przede wszystkim czekały zadania przygotowane przez członków politechnicznych studenckich kół naukowych. Będą to zadania sprawnościowe, konstruktorskie i wymagające przypomnienia sobie kilku informacji z czasów szkolnych. Będą także pokazy –  i tak np. Akademicki Klub Motorowy Apanonar zaprezentuje motocykle, jakimi poruszają się na co dzień członkowie klubu: od motocykli szosowo-turystycznych i crossowych, poprzez ścigacze i choppery, po maszyny własnej konstrukcji i pięknie odrestaurowane zabytkowe motocykle. 

mot24.jpg

Akademicki Klub Lotniczy PWr pokaże z kolei samoloty bezzałogowe zbudowanie na międzynarodowe zawody młodych konstruktorów. Zaplanowano także pokazowe loty małego modelu akrobacyjnego i prezentację robota do gry w golfa skonstruowanego przez studentów z Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki “Synergia”.

Udział w grze jest bezpłatny, ale liczba miejsc dla uczestników ograniczona (maksymalnie 160 osób), dlatego konieczne jest wysłanie i potwierdzenie zgłoszenia udziału do czwartku włącznie. Warto, bo udział w grze oznacza nie tylko kilka godzin dobrej zabawy, ale także nagrody. Regulamin zabawy i zgłoszenia tutaj

Zadania dla uczestników gry przygotowują studenci z Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Bio-Top”, Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, Akademickiego Klubu Lotniczego, Ósemki Wioślarskiej PWr, Akademickiego Klubu Motorowego Apanonar i Międzywydziałowego Koła Naukowego Mechatroniki „Synergia”.

lucy