Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Nowa oferta mSzkraba. Teraz tańsze opłaty

03.03.2016 | Aktualizacja: 03.03.2016 11:55

Klub dziecięcy mSzkrab (fot. materiały Fundacji Manus)

- Dostaliśmy dodatkowe środki z programu ministerialnego, dlatego mogliśmy obniżyć opłatę dla rodziców – mówi Ewa Jędryczko, kierownik klubu dziecięcego mSzkrab, działającego przy Politechnice Wrocławskiej
Z opieki placówki mogą skorzystać dzieci (w wieku 1-3 lata) studentów, doktorantów, pracowników  i absolwentów naszej uczelni. – Jesteśmy jedyną uczelnią na Dolnym Śląsku posiadającą taki klub – mówi Kamil Nawirski z Fundacji Manus, która prowadzi mSzkraba. 
Klub mieści się w kolorowych, nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach akademika T-4 przy ul. Górnickiego.  Jest świetnie przystosowany do potrzeb najmłodszych. Ma specjalnie zaprojektowane  szatnie, umywalki w łazience, sofy, stoliki i pufy, krzesełka do posiłków oraz jest bogato wyposażony w pomoce edukacyjne i zabawki. 


- Oferujemy dzieciom zajęcia plastyczne, rytmiczno-muzyczne, gimnastykę buzi i języka i  oczywiście zajęcia ruchowe,  że jeśli pozwala na to pogoda oraz plan dnia wychodzimy na spacery – wyjaśnia Ewa Jędryczko.  Dodaje, że w klubie organizowane też są spotkania warsztatowe dla rodziców i zajęcia otwarte. Placówka zapewnia maluszkom wyżywienie,  specjalne posiłki dostają dzieci wymagające diety z powodu alergii. 
- Z naszej oferty korzysta ponad 30 rodziców – mówi Kamil Nawirski. Aby skorzystać z pomocy klubu, należy zarejestrować się na stronie mszkrab.manus.pl, następnie zgłosić dzieci oraz podpisać umowę. Po wybraniu odpowiedniego terminu rodzice mogą zostawić  dziecko w klubie z opiekunami.  Jednak nie dłużej niż 5 godzin dziennie, gdyż na więcej nie pozwalają przepisy. – Ustawa o opiece nad dziećmi do lat 3 nakłada na kluby ograniczenia odnośnie długości pobytu maluchów – tłumaczy kierowniczka mSzkraba. 
W styczniu placówka otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  - Są to środki z programu "Maluch na uczelni", dzięki dofinansowaniu na każde dziecko przypada 198,48 zł i o tyle mogliśmy obniżyć abonamenty rodzicom – wyjaśnia Ewa Jędryczko.
ISZ