Wojciech Kijaszek, absolwent Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr, a obecnie doktorant, został nagrodzony w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Próżniowe. Komisja konkursowa doceniła jego pracę magisterską obronioną w 2014 r.
Nagroda ustanowiona przez Polskie Towarzystwo Próżniowe (Polish Vacuum Society) upamiętnia profesora Janusza Groszkowskiego. Był wybitnym uczonym, twórcą polskiej szkoły techniki próżni i honorowym członkiem Polskiego Komitetu Techniki Próżni i Technologii Elektropróżniowych.
Laur jego imienia komisja konkursowa przyznaje absolwentom polskich uczelni i doktorom, którzy w swoich pracach dyplomowych zajęli się technikami próżni i technologiami próżniowymi mającymi duże znaczenie dla wszelkich dziedzin nowoczesnej nauki i techniki.
Zwycięzcy konkursu zyskują dyplomy i nagrody finansowe. W tym roku komisja konkursowa za najlepszą pracę magisterską uznała tę napisaną przez Wojciecha Kijaszka, absolwenta PWr. Skupił się na "Optymalizacji procesu osadzania warstw diamentopodobnych (DLC) nanoszonych metodą RF ICP PECVD", a swoją pracę napisał pod kierunkiem doktora Waldemara Oleszkiewicza.
Za najlepszą pracę doktorską komisja uznała natomiast dysertację dr Anny Kozioł-Rachwał z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - "Struktura i właściwości magnetyczne układów warstwowych metal/izolator".
lucy
|