Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Drukuj

Rozpoczęły się zajęcia w międzynarodowej szkole inżynierskiej

06.07.2015 | Aktualizacja: 07.07.2015 14:57

Uczestnicy Międzynarodowej Szkoły Letniej 3E+ (fot. Krzysztof Mazur)
Warsztaty, realizacja projektów zespołowych, poznawanie polskiej kultury, zwiedzanie Dolnego Śląska i Wrocławia – tak studenci Międzynarodowej Szkoły Letniej 3E+ spędzą najbliższe trzy tygodnie. W poniedziałek zainaugurowali naukę na PWr
26 studentów z Australii, Chin, Rosji i Ukrainy będzie uczestniczyć w warsztatach projektowych m.in. na temat energetyki, przetwarzania sygnału elektrycznego i układów elektronicznych oraz zakresu mechaniki gruntów i fundamentowania. Zagraniczni goście odwiedzą także kopalnię i elektrownię Turów w Bogatyni i będą mieli okazję poznać pracę inżyniera na budowie.
- Przyjechaliście na uczelnię największą na Dolnym Śląsku, przekonacie się, że to region bardzo interesujący – przywitał studentów profesor Tadeusz Więckowski, rektor PWr podczas inauguracji Międzynarodowej Szkoły Letniej 3E+. W kilku słowach opowiedział o Politechnice i jej wysokiej pozycji wśród innych polskich uczelni.  – Życzę wam udanego pobytu i owocnej nauki.
Szkoła potrwa do 25 lipca. Uczestniczą w niej studenci z partnerskich uczelni z Australii (Queensland University of Technology), Chin (Beihang University), Rosji (Moscow Power Engineering Institute, National University of Science and Technology "MISiS”) i Ukrainy (Politechnika Lwowska). – Program, który dla was przygotowaliśmy, na pewno was nie znudzi, ale może wymęczyć wasze umysły – zapowiedział dr Paweł Regucki  z Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, odpowiedzialny za część dydaktyczną kursu. Omówił plan zajęć na najbliższe dni. – Pod koniec każdego tygodnia zaprezentujecie wyniki prac poszczególnych grup projektowych, najlepsi  na zakończenie zostaną nagrodzeni.

Studenci będą także uczyć się podstaw języka polskiego, zapoznawać się z elementami kultury i historii Polski oraz zwiedzać atrakcje turystyczne Wrocławia i Dolnego Śląska m.in. twierdzę w Srebrnej Górze, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie, Szczeliniec, Wambierzyce czy Duszniki Zdrój.
O innych planowanych wydarzeniach opowiedziała Ewa Mroczek z Działu Współpracy Międzynarodowej PWr.  – Z każdym rokiem nasza szkoła rozrasta się o uczniów z kolejnych krajów. Dodajemy też nowe tematy do programu nauczania. Najpierw były tylko Energy + Electronics + Electricity, w ubiegłym roku dodaliśmy Nanotechnology, a teraz Civil Engineering.
Ewa Mroczek zapowiedziała, że w przyszłym roku organizatorzy szkoły chcą zaprosić uczestników z Brazylii.
Szkolenie po raz trzeci organizuje Dział Współpracy Międzynarodowej we współpracy z Wydziałami: Elektroniki, Elektrycznym, Mechaniczno-Energetycznym i Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Studium Języków Obcych.
ISZ