Można już rejestrować się w systemie rekrutacyjnym Politechniki Wrocławskiej. Chętni mają do wyboru 55 kierunków, a w tym aż 21 w języku angielskim. Łącznie na 15 wydziałach przygotowano ponad 8,5 tys. miejsc, najwięcej na stacjonarnych studiach pierwszego stopnia – 7887
W ramach tegorocznego naboru w ofercie Politechniki Wrocławskiej po raz pierwszy znalazły się - mechatronika pojazdów, inżynieria odnawialnych źródeł energii i informatyka przemysłowa.
Yt
Mechatronikę pojazdów będzie można studiować na Wydziale Techniczno-Inżynieryjnym w Wałbrzychu. Będą tam kształceni specjaliści w zakresie projektowania, konstrukcji, wytwarzania i wdrażania do eksploatacji urządzeń mechanicznych (głównie w nowoczesnych środkach transportu). Absolwenci będą przygotowani do uczestniczenia w interdyscyplinarnych zespołach rozwiązujących problemy związane np. z: serwisowaniem oraz diagnostyką maszyn i urządzeń zawierających układy mechatroniczne.
Z kolei studia na inżynierii odnawialnych źródeł energii będzie można wybrać na Wydziale Techniczno-Przyrodniczym w Legnicy. Absolwentami tego kierunku będą specjaliści w zakresie projektowania, użytkowania i obsługi instalacji odnawialnych źródeł energii, m.in. farm wiatrowych, instalacji solarnych (w tym zawierających kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne) czy instalacji grzewczych z pompami ciepła.
Natomiast informatykę przemysłową uruchamia Wydział Techniczno-Informatyczny w Jeleniej Górze. Na tym kierunku kształceni będą specjaliści w zakresie projektowania, eksploatacji, konserwacji i obsługi przemysłowych systemów informatycznych. Z kolei dla osób chcących studiować niestacjonarnie na całej Politechnice Wrocławskiej przygotowano 1250 miejsc. W ramach letniej rekrutacji jest także 1938 miejsc na studiach drugiego stopnia (w tym 699 na studiach stacjonarnych). Rekrutacja zakończy się 8 lipca. Ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później. Więcej o terminach, zasadach i ciekawostkach zwiazanych z rekrutacją na stronie internetowej http://rekrutacja.pwr.edu.pl.
Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje 34 100 osób (32,6 proc. studentów to dziewczyny). Najwięcej osób uczy się na Wydziale Elektroniki – 5640 (16,5 proc. całości). W ubiegłym roku kandydaci najchętniej wybierali: inżynierię biomedyczną i informatykę. Według statystyk absolwent PWr znajduje pracę w ciągu sześćiu miesięcy od momentu ukończenia nauki i zarabia średnio prawie osiem tysięcy złotych.
ach
|