To dzień radości i dumy. Cieszymy się, że tak liczne grono inżynierów i magistrów inżynierów poznało tajniki zawodu mechanika i energetyka – przyznał dziekan profesor Zbigniew Gnutek wręczając dyplomy 403 absolwentom studiów I i II stopnia
- Rozpoczynacie wasze życie zawodowe w ciekawych czasach – mówił dziekan. - Za 30-40 lat, gdy będziecie wspominać ten dzień, będzie wyraźnie widać, że dziś jesteśmy na rozstajach. Na rozstajach jest energetyka i inżynieria mechaniczna. Tak intensywnego „wysypu” nowych idei w tych obszarach dawno nie notowano. Wsparcie tradycyjnych technologii informatyką, osiągnięciami inżynierii materiałowej i dyrektywami oszczędności nie pozostawia wątpliwości, że na naszych oczach rodzą się nowe kierunki techniki, przemysłu i gospodarki.

Profesor
Zbigniew Gnutek wyraził nadzieję, że wiedza, którą absolwenci wynoszą z uczelni, pozwoli im na dobre wykonywanie zawodu, i że nie zabraknie im determinacji, by ją ciągle uzupełniać, być może na macierzystym wydziale. Złożył życzenia szczęścia i pomyślności materialnej i tego, by byli dobrymi ambasadorami Politechniki Wrocławskiej i Wydziału Mechaniczno-Energetycznego.
Życzenia sukcesów przekazał także prorektor ds. nauczania profesor
Andrzej Kasprzak. Przypomniał wychodzącym z Politechniki Wrocławskiej, że ukończyli jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. – Ponad 50 proc. pracodawców chciałoby przyjąć absolwentów tego wydziału bez wstępnych rozmów kwalifikacyjnych - mówił. Zachęcał absolwentów, by pamiętali o swojej Alma Mater i w przyszłości wspierali młodszych kolegów.
Również mgr inż.
Jerzy Łaskawiec – absolwent wydziału sprzed 41 lat, zasłużony dla polskiej energetyki prezes Zarządu Elektrowni Turów - w imieniu Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej namawiał do utrzymywania kontaktów z uczelnią i między sobą. – Jestem dumny, że jestem absolwentem tego wydziału i wam też tego życzę - mówił.

W imieniu absolwentów wystąpiła mgr inż.
Aleksandra Broda, która podziękowała władzom uczelni, dziekanom, pracownikom dydaktycznym, administaracji i swoim kolegom za wspólnie spędzone lata. - Najlepszym podziękowaniem będą wasze sukcesy. Spełniajcie swoje marzenia!- mówiła.
Jak zawsze przy okazji rozdania dyplomów, wręczono również nagrody dla najlepszych absolwentów - TOP 10 studiów I i II stopnia oraz dla laureatów zawodowych konkursów.
Najlepszym absolwentem studiów I stopnia została inż.
Stanisława Sandler, a studiów II stopnia mgr inż.
Marcin Bieganowski.
W konkursie im. prof. Teodora Wróblewskiego na najlepszą pracę dyplomową z energetyki zwyciężyła inż.
Agnieszka Sobczyk za "Obliczenia cieplne kotła fluidalnego na parametry nadkrytyczne dla bloku o mocy 460 MW". Promotorem pracy był dr inż. Ryszard Głąbik.
W konkursie im. prof. Romana Sobolskiego na najlepszą pracę dyplomową z mechaniki i budowy maszyn nagrodę I stopnia otrzymał mgr inż.
Marcin Bieganowski za "Symulację pracy łożyska aerodynamicznego wspomaganego polem magnetycznym w programie ANSYS". Promotorem pracy był dr inż. Janusz Rogula.
W konkursie na najlepszą pracę dyplomową z tematyki: energooszczędność, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii najwyższą ocenę otrzymała praca inż.
Stanisławy Sandler "Projekt pompy ciepła z pionowym gruntowym wymiennikiem ciepła do ogrzewania domu jednorodzinnego", której promotorem był profesor Zbigniew Królicki.
km