Politechniczna rozgłośnia radiowa zaprasza osoby, które chciałaby dołączyć do jej redakcji. Doświadczenie radiowe nie jest wymagane, konieczne są natomiast zaangażowanie, odpowiedzialność i chęć, by tworzyć jedyną studencką rozgłośnię we Wrocławiu nadającą w eterze
„Jeżeli pojawiasz się na wystawach, koncertach, kibicujesz na wydarzeniach sportowych i nadążasz za tym, co dzieje się we Wrocławiu, zgłoś się!” – zachęca Radio Luz. Rozgłośnia zaprasza do jednej ze swoich redakcji - informacyjnej, muzycznej, kulturalnej, sportowej lub technicznej, ale i do działu promocji.
- Szukamy osób zaangażowanych i ciekawych świata. Takich które zadają pytania i chcą usłyszeć odpowiedzi, a potem zdobytą wiedzą podzielić się z innymi. Czekamy na pasjonatów, którzy chcą zarażać swoją energią i zainteresowaniami np. muzycznymi, ale sami też są gotowi na kontakt z bardzo niebezpiecznym wirusem radiowym. Raz nabyty, zostaje na zawsze - ostrzega Anna Geryn, redaktor naczelna Akademickiego Radia Luz Politechniki Wrocławskiej. - Wiek i kierunek studiów nie mają dla nas znaczenia. Zapraszamy do nas zresztą zarówno studentów, jak i absolwentów, jeśli będą w stanie łączyć pracę z działalnością w radiu, ale także licealistów.
Zainteresowani powinni wypełnić formularz rekrutacyjny na stronie Radia Luz – na co mają czas do 26 października - i oczekiwać telefonu. Pracownicy rozgłośni zaproszą wybrane osoby na spotkanie, by lepiej je poznać.
Nowych członków redakcji czeka następnie intensywne szkolenie, m.in. z emisji głosu i obsługi sprzętu reporterskiego. – To będzie czas na poznanie radia, tego jak działa, w sensie technicznym i organizacyjnym – opowiada Anna Geryn. – Ale nie oznacza to, że po tym tygodniu koniec z nauką. Szkolenia odbywają się u nas na okrągło, indywidualne i w grupach. Każdy „nowy” dostaje się pod skrzydła bardziej doświadczonego radiowca. Radio Luz w tym roku obchodzi dziesięciolecie swojego nadawania w eterze. Można go słuchać codziennie przez całą dobę na 91,6 FM (oraz w internecie na ww.radioluz.pwr.edu.pl). Tworzy je ponad setka wolontariuszy ze wszystkich wrocławskich uczelni, którzy przygotowują programy informacyjne, publicystyczne, sportowe i kulturalne, są widoczni na wielu wrocławskich (i nie tylko) wydarzeniach, nadając z nich na żywo, informują o tym, co dzieje się na wrocławskich uczelniach, pokazują aktywnych studentów, zachęcają do uczestnictwa w kulturze i działania na rzecz miasta, promują debiutujące zespoły i prezentują alternatywny Wrocław.
Radio nie nadaje reklam. W ubiegłym roku zostało nagrodzone przez Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Opola i Zielonej Góry za działania na rzecz studentów i integrowanie wrocławskiego środowiska akademickiego.
Lucyna Róg
|