Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Z Klubu Seniora

Drukuj

Spotkanie z poezją w Klubie Seniora

18.12.2015 | Aktualizacja: 18.12.2015 12:58

Spotkanie z dr. Zygmuntem Szkurłatowskim (fot. Krzysztof Mazur)

​„Bajka o krasnoludkach i krasnalach” – tom wierszy dr. Zygmunta Szkurłatowskiego ukazał się niedawno nakładem wydawnictwa EL-ArtPress. Z tej okazji w Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej odbyło się spotkanie z twórcą

Zygmunt Szkurłatowski pisze wiersze od wielu lat, głównie o tematyce obyczajowej lub politycznej. Część z nich opublikował w antologiach twórczości emerytów naszej uczelni. „Bajka…” – to pierwszy tomik, który wydał samodzielnie. Znajdują się w nim utwory napisane w latach 1982-2015.

Na spotkanie przybyli przyjaciele autora, m.in. twórcy zrzeszeni w Saloniku Literackim, który działa w Kole Emerytów i Rencistów PWr. Dr Szkurłatowski zapowiedział wydanie w przyszłym roku dwóch kolejnych tomików z cyklu „Bajki – nie-bajki”.

Dr Zygmunt Szkurłatowski jest historykiem. Przez wiele lat pracował w dawnym Instytucie Nauk Społecznych i Ekonomicznych Politechniki Wrocławskiej (obecne Studium Nauk Humanistycznych). Od przejścia na emeryturę działa w Kole Emerytów i Rencistów PWr, gdzie obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego zarządu.

Maria Lewowska