Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Kamil Cała z PWr laureatem stypendium GE Foundation

09.07.2015 | Aktualizacja: 10.07.2015 12:54

Tegoroczni laureaci programu stypendialnego GE Foundation (fot. materiały organizatorów)

Student informatyki na Politechnice Wrocławskiej jest jednym z pięciu tegorocznych laureatów programu stypendialnego GE Foundation. Kamil Cała został doceniony za swoje wyniki w nauce i zaangażowanie w działalność studencką

Każdy z laureatów programu dostał już od GE Foundation roczne stypendium – cztery tysiące dolarów. Może także wziąć udział w różnych wydarzeniach organizowanych przez Instytut Edukacji Międzynarodowej, który jest koordynatorem programu stypendialnego, oraz w spotkaniach z liderami firmy GE (General Electric). Dzięki nim studenci poznają metody zarządzania w tej korporacji i sposoby budowania ścieżki kariery zawodowej. Organizatorzy programu stypendialnego liczą także na to, że polscy studenci wraz z laureatami programu stypendialnego z Węgier, Czech i Rumunii stworzą sieć liderów i będą ubiegać się o staż w firmie. Nie jest to oczywiście dla nich obowiązkowe.


Kamil Cała jest studentem informatyki na Politechnice Wrocławskiej. Działa także w organizacji BEST Wrocław. GE Foundation doceniła fakt, że Kamil nie tylko osiąga dobre wyniki w nauce, ale także angażuje się na uczelni i poza nią. Jednym z kryteriów stawianych studentom ubiegających się o stypendium jest doświadczenie we współpracy międzynarodowej i chęć, by takie działania kontynuować. Kamil idealnie je spełnia – czytamy w uzasadnieniu komisji - uczestnicząc w zagranicznych programach stażowych i działając w BEST Wrocław, co pozwoliło mu rozwinąć m.in. umiejętności pracy w zespole czy kierowania grupą.

Poza Kamilem stypendium zyskali także: Aleksandra Józefaciuk i Aleksandra Radwańska z Politechniki Warszawskiej, Piotr Mejer z Politechniki Gdańskiej i Michał Wilczek z Politechniki Łódzkiej. 

GE Foundation wsparła studentów stypendiami po raz dwunasty. O udział w jej programie mogą starać się studenci drugiego roku ekonomii, zarządzania, inżynierii i studiów technicznych z wybranych uczelni w Polsce, na Węgrzech, w Czechach i Rumunii. Muszą wypełnić formularz, napisać esej (maksymalnie tysiąc słów) i dostarczyć dwa listy polecające (w tym, co najmniej jeden od profesora), życiorys, potwierdzenie wyników w nauce na pierwszym roku studiów i tłumaczenie tych dokumentów na język angielski. Szczegóły na temat programu tutaj.

lucy