Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Studenci spotkają się z pracodawcami. Dzięki projektowi BioNaM

23.04.2015 | Aktualizacja: 04.05.2015 13:16

Prof. Robert Luxenhofer z Uniwersytetu w Würzburgu z wizytą na Politechnice Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

W piątek studenci z Wydziału Chemicznego będą mieli okazję uczestniczyć w drugim spotkaniu panelowym z pracodawcami, organizowanym w ramach projektu BioNaM. Następne jest planowane na 22 maja

Pomysłodawcą projektu jest prof. Piotr Młynarz, prodziekan ds. ogólnych Wydziału Chemicznego. W pierwszym panelu, tydzień temu, uczestniczyli przedstawiciele firm: Stelmach, Petrochemia Blachownia, IBM i Wrocławskiego Parku Technologicznego.


Cel spotkań jest jasny. – To okazja dla pracodawców do zaprezentowania się przed przyszłymi pracownikami – mówi prof. Jarosław Myśliwiec, koordynator projektu. – Pracodawcy mówią o swoich oczekiwaniach wobec studentów i absolwentów naszego wydziału. Z drugiej strony studenci mogą się dowiedzieć, kogo pracodawcy poszukują i jaka jest specyfika pracy w danej firmie.

Pracodawcy w poszukiwaniu stażystów i pracowników chętnie uczestniczą w tego typu spotkaniach. Studenci również. – W piątek frekwencja z pewnością będzie wyższa, w związku z panelem pracodawców studenci mają bowiem godziny dziekańskie – wyjaśnia dr Katarzyna Matczyszyn, ekspert ds. współpracy ponadnarodowej w projekcie.
Studenci nie tylko poznają potencjalnych przyszłych pracodawców, ale nauczą się m.in., jak pisać CV.

Koordynatorzy projektu zgodnie twierdzą, że studenci chętnie korzystają z możliwości spotkań z pracodawcami. – I z pewnością będziemy kontynuować tego typu spotkania – zapewnia Anna Nowak, kierownik projektu. 

Staże w firmach dają doświadczenie i ułatwiają studentom znalezienie pracy. - Kilku moich studentów np. po stażach w 3M zostało tam zatrudnionych – podaje przykład dr Katarzyna Matczyszyn. – Nie odstrasza ich też odległość, chętnie dojeżdżają do Brzegu Dolnego (PCC Rokita) czy nawet do Opola (PZ Stelmach).  

Projekt BioNaM, czyli „Bionanomaterials: BioNaM, nowy kierunek interdyscyplinarnych  studiów doktoranckich oraz program staży dla studentów na I, II i III stopniu kształcenia” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków unijnych. 

Jego celem jest rozszerzenie oferty dydaktycznej na Wydziale Chemicznym PWr poprzez zwiększenie interdyscyplinarności procesu kształcenia.
Narzędziami w tym procesie mają być, oprócz paneli z pracodawcami, staży i praktyk, także gościnne wykłady profesorów zagranicznych.
W ramach projektu BioNaM od wtorku gośćmi na PWr są prof. Robert Luxenhofer z Uniwersytetu w Würzburgu (kierujący grupą badawczą Functional Polymer Materials, zajmującą się tworzeniem wysoce zdefiniowanych struktur makromolekularych), prof. Isabelle Ledoux-Rak z École Normale Supérieure de Cachan (kierująca Laboratorium Fotoniki Molekularnej i Kwantowej) oraz prof. Luana Persano z Nanoscience Institute w National Research Council w Lecce (skupia się w swojej pracy wokół procesów nanotechnologii oraz urządzeń opartych na materiałach organicznych i nanokompozytach). 

Panel z Pracodawcami zaczyna się w piątek o godz. 09.15 w bud. C-13 s. 2.17 (od godz. 08.30 rejestracja uczestników). Udział potwierdziły m.in. 3M Poland Manufacturing, Kompozyty oraz kilka spółek z grupy kapitałowej PCC Rokita (m.in. LabAnalityka, Consumer Products Kosmet, Exol, Tensis).

Uczestnictwo w panelu wymaga dostarczenia kompletu dokumentów do Biura Projektu bud. A-2 pok. 403 lub w dniu panelu do bud. C-13 s. 2.17. Dokumenty do pobrania można znaleźć tutaj.
kg