Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Kilkuset studentów zatańczyło na Politechnice Wrocławskiej [ZDJĘCIA]

27.03.2014 | Aktualizacja: 02.04.2014 09:41

(fot. Krzysztof Mazur)

Tłum młodych ludzi pląsał w rytmie piosenki „Jak nie my to kto” Mroza i Tomsona. Kroków uczył Dariusz Raczycki ze szkoły tańca „NoLimits” we Wrocławiu

Studenci gromadzili się w czwartek na dziedzińcu budynku C-13 już o 10. – O dzisiejszym flash mobie dowiedziałam się od koleżanki. Na kanale YouTube znalazłam filmik, dzięki któremu nauczyłam się kroków. Liczę na świetną zabawę – opowiadała Aneta z I roku informatyki i zarządzania.

youtube
O 10.30 rozpoczęła się przyspieszona nauka choreografii. – Pokażcie, że potraficie się wyluzować i porwać całą uczelnię do tańca – zachęcał Dariusz Raczycki. Studenci szybko opanowali sekwencję kroków: bujankę, podwójną bujankę, przejście ze skokiem, przejście z obrotem, młynek, krok cha-cha, shimi shimi, słoneczko i pupcię i węża. Po próbie generalnej dwa razy odtańczono cały układ.
- Nie spodziewałam się, że taka duża grupa ludzi jest w stanie zgrać się tak szybko i w kilka minut nauczyć się kroków. Przechodziłam obok C-13 przypadkiem i zostałam na pół godziny. Zatańczyłam, pośmiałam się, a teraz biegnę na zajęcia, bo jestem bardzo spóźniona – mówiła Julia z I roku biotechnologii.
Jak podkreślają organizatorzy, flash mob na PWr jest zapowiedzią rozpoczynającego się w poniedziałek projektu Inżynieria Kultury. – Zaplanowaliśmy dziesięciodniowy cykl szkoleń, doskonalących umiejętności miękkie u przyszłych inżynierów. W sobotę 12 kwietnia, na zakończenie Inżynierii Kultury, zorganizujemy bal w Strefie Kultury Studenckiej. Dlatego rozpoczęliśmy również współpracę ze szkołą tańca „NoLimits” z Wrocławia. Instruktorzy podpowiedzieli nam, żeby zareklamować całe przedsięwzięcie organizując  flash  moba – wyjaśnia Grzegorz Dębowski z organizacji studenckiej BEST  Wrocław, działającej przy PWr. Dodaje, że motywacją do zorganizowania imprezy była również chęć odciągnięcia studentów od komputera. – Chcieliśmy pokazać, że młodzi ludzie nie siedzą tylko przed monitorem. Potrafimy się skrzyknąć, szybko nauczyć czegoś nowego i pokazać, że jesteśmy zorganizowaną, roztańczoną społecznością Politechniki Wrocławskiej.
Flash moba na PWr zorganizowały: BEST Wrocław i Centrum Aktywnego Rozwoju (szkoła tańca) „NoLimits”. Więcej o projekcie Inżynieria Kultury na stronie www.best.wroclaw.pl.
Małgorzata Jurkiewicz