Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Nagraj płytę w studiu PWr. Studenci organizują konkurs dla zespołów muzycznych

04.08.2016 | Aktualizacja: 08.08.2016 08:44

W studiu nagraniowym PWr (fot. materiały KN Inżynierów Dźwięku AES)
Studenci z Koła Naukowego Inżynierów Dźwięku AES zapraszają poczatkujących muzyków do wzięcia udziału w konkursie AEStrada. Najlepsza kapela ma szansę na profesjonalną sesję nagraniową
- Na zgłoszenia od zespołów czekamy do 21 sierpnia – mówi Katarzyna Wojtaszek z koła naukowego AES. – Potem komisja wybierze sześć najciekawszych zespołów i zaprosi do nagrania jednego utworu w naszym studiu.
Studentka tłumaczy, że często amatorska jakość nagrania, nie pozwala właściwe ocenić możliwości wokalno-muzycznych zespołu. – Podczas pracy w studio można też przekonać się, jak zespół przygotowuje się do nagrań i czy dobrze się z nim współpracuje – dodaje.
Kolejny etap to występ przed publicznością w Strefie Kultury Studenckiej. Podczas specjalnego koncertu wyłoniony zostanie zwycięzca. Finałową trójkę oceni profesjonalne jury. – Koncert odbędzie się 9 grudnia – zapowiada Katarzyna Wojtaszek. Dodaje, że nagrodą główną w konkursie  jest  profesjonalna 4-dniowa sesja nagraniowa w studiu Politechniki Wrocławskiej. - To wystarczająco czasu, żeby zarejestrować materiał na całą płytę, dla poczatkującego zespołu to duża okazja – uważa studentka.
Konkurs AEStrada orgaznizowany jest już po raz piąty. Do poprzedniej edycji zgłosiło się 19 zespołów z całej Polski. Zwyciężyła grupa Black Street Noise z Olszyny.
Koło Naukowe  Inżynierów Dźwięku AES działa przy Wydziale Elektroniki. Jest polską sekcją Audio Engineering Society. Realizuje projekty związane z akustyką i nagłośnieniem.  Ma do dyspozycji dobrze wyposażone studio nagraniowe, które oferuje komercyjne sesje dla muzyków. Zajmuje się też wykonywaniem pomiarów akustycznych, projektowaniem  studiów muzycznych czy nagłaśnianiem  koncertów. Od strony naukowej działalnością koła opiekuje się profesor Andrzej Dobrucki i doktorant Bartłomiej Kruk.
Więcej o konkursie AES tutaj.
ISZ