Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Sprawy studenckie

Drukuj

Dni Aktywności Studenckiej – było się czym pochwalić

21.03.2013 | Aktualizacja: 04.10.2013 12:11

Dni Aktywności Studenckiej (fot. Krzysztof Mazur)

​Studenci Politechniki Wrocławskiej chwalili się na masową skalę. A mieli czym! 17. edycja Dni Aktywności Studenckiej pokazała, że nauka i dobra zabawa to terminy zbieżne – przynajmniej dla tych, którzy działają w kołach naukowych i organizacjach studenckich.
Korytarze i dziedziniec Zintegrowanego Centrum Studenckiego, czyli budynku C13, zamieniły się w przestrzeń wystawienniczą, na której studenci prezentowali całe spectrum swojej aktywności (60 stoisk). Barwnie, różnorodnie, wesoło i głośnio – tak najkrócej można opisać to, co działo się 6 marca w popularnym „serowcu”. Koła naukowe, biorące udział w DAS, wabiły gości na rozmaite sposoby: ciekawą oprawą plastyczną, konkursami, pokazami, ciastem czy owocami, ale oczywiście też fachową rozmową na temat własnej działalności. 
Po co organizowane są Dni Aktywności Studenckiej? Kamil Nawirski prezes fundacji Manus i wieloletni aktywista studencki, nie ma wątpliwości – żeby poszczególne koła i organizacje mogły się pokazać i lepiej poznać wzajemnie. – W tym samym czasie odbywały się też Dni Otwarte na Politechnice i studenci byli nastawieni na rozmowy z licealistami  – powiedział szef fundacji.
Podczas otwarcia DAS prorektor ds. studenckich Zbigniew Sroka podziękował młodzieży za „głowy pełne pomysłów” i za coraz lepszą współpracę pomiędzy poszczególnymi kołami i organizacjami. – Wszystkich podmiotów studenckich na naszej uczelni jest już 221 – mówił prorektor. I podkreślił, że aktywność to nie mówienie, a przede wszystkim działalnie.
W trakcie DAS tradycyjnie już zorganizowano konkurs na najlepsze stoisko. Przyznano trzy równoległe pierwsze miejsca dla: Klubu Speleologicznego Politechniki Wrocławskiej, Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych oraz Studenckiego Koła Naukowego Microsystems Oriented Society.
Prezentacjom towarzyszyły też wykłady, podczas których studenccy aktywiści mogli dowiedzieć się, jak założyć organizację i pozyskiwać fundusze na jej działalność, czy też w jaki sposób starać się o wymarzoną pracę. Przy okazji DAS wydany został informator prezentujący poszczególne strefy aktywności studentów. Jest on dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.das.manus.pl.
Organizatorami 17. Dni Aktywności Studenckiej była fundacja Manus i Samorząd Studencki PWr.
Iwona Szajner