Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Nad czym pracują naukowcy od mikro- i nanomechaniki?

02.07.2014 | Aktualizacja: 31.10.2014 09:59

Profesor Teodor Gotszalk, szef komitetu organizacyjnego 4. Krajowej Konferencji Nano- i Mikromechaniki (fot. Bartek Sadowski)

Nano- i mikro- w elektronice, biotechnologii i mikrobiologii. 8 lipca na Politechnice Wrocławskiej rozpocznie się konferencja goszcząca ekspertów z Polski, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii, Danii i Austrii
- To spotkanie organizowane przez Politechnikę Wrocławską programem sięga daleko poza granice naszego kraju – mówi profesor Teodor Gotszalk, szef komitetu organizacyjnego 4. Krajowej Konferencji Nano- i Mikromechaniki z PWr. - Będziemy rozmawiać o projektach, które realizują ośrodki w różnych częściach świata. Zaprosiliśmy wielu ekspertów z dziedziny nano- i mikromechaniki, m.in. profesora Ivo Rangelowa z Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau, profesora Volfango Bertolę z Uniwersytetu w Liverpoolu, profesora Ehrenfrieda Zschecha z Instytutu Fraunhofera z Drezna, dr. Ling Hao z brytyjskiego Instytutu Metrologicznego NPL w Teddington czy profesor Justynę Czerwińską z Uniwersytetu w Bernie.

Na Politechnice Wrocławskiej spotkają się badacze, którzy na co dzień zajmują się nanostrukturami, ale w różnych obszarach nauki. – Nie tylko techniki czy elektroniki, ale biologii, biotechnologii czy mikrobiologii – mówi profesor Gotszalk. – Właśnie przy takich okazjach wykluwają się pomysły na nowe projekty. Na styku różnych dyscyplin naukowych jest szansa na stworzenie czegoś nowego. 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: profesor Heinz Sturm z Federalnego Instytutu Badań Materiałowych w Berlinie, profesor Robert Hołyst z Instytutu Chemii Fizycznej PAN, profesor Małgorzata Lekka z Instytutu Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN, dr Piotr Grabiec z Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie, dr Michał Józwik z Politechniki Warszawskiej i dr Piotr Korczyk z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN.
- Zaprezentujemy najnowsze wyniki prac w ramach kilku naszych projektów, m.in. NANOHEAT czy VESTIC  – mówi dr inż. Piotr Grabiec z Instytutu Technologii Elektronowej w Warszawie. – Wiele z tematów przewidzianych w programie spotkania jest rozwijanych przez badaczy naszego Instytutu. Konferencja to dla nas wyśmienita okazja do wymiany doświadczeń i dyskusji o przyszłych projektach.
4. Krajowa Konferencja Nano- i Mikromechaniki rozpocznie się 8 lipca o godzinie 9 i potrwa do 10 lipca. Miejscem obrad będzie  Zintegrowane Centrum Studenckie PWr. Spotkanie współorganizuje Komitet Mechaniki Polskiej Akademii Nauk. Językiem oficjalnym konferencji będzie angielski. Więcej o konferencji tutaj.
isz