Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

Konferencja o nanoszeniu warstw metodami termicznymi

15.09.2015 | Aktualizacja: 25.10.2017 11:51

Gmach główny Politechniki Wrocławskiej (fot. Krzysztof Mazur)

37 referatów zgłoszono na IV Międzynarodową Konferencję Natryskiwania Cieplnego i Napawania ITSHC, która odbędzie się we Wrocławiu. Organizuje ją Katedra Materiałoznawstwa, Wytrzymałości i Spawalnictwa Wydziału Mechanicznego

Konferencja zacznie się 22 września i potrwa trzy dni. Jest poświęcona zagadnieniom, związanym z nanoszeniem warstw metodami termicznymi. To technologie, które umożliwiają regenerację zużytych elementów i części maszyn, a także modyfikację właściwości warstwy wierzchniej nowych wyrobów. W pierwszym przypadku można znacząco wydłużyć czas eksploatacji części i całych maszyn, a w drugim wytwarzać przedmioty o nowych właściwościach, których nie wykazują materiały monolityczne.


Pierwszą konferencję o takim profilu zorganizował w 2004 r Zakład Spawalnictwa Instytutu Technologii Maszyn i Automatyzacji Wydziału Mechanicznego PWr. Organizatorem obecnej jest Katedra Materiałoznawstwa, Wytrzymałości i Spawalnictwa Wydziału Mechanicznego. Przewodniczącymi komitetu naukowego konferencji są prof. Jan Pilarczyk z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i prof. Lech Pawłowski z Uniwersytetu Limoges we Francji.
Na konferencję zgłoszono 37 referatów przygotowanych przez pracowników uczelni, instytucji badawczych i przemysłu z Polski, Francji, Niemiec i Ukrainy. Udział w konferencji zapowiedziało około 100 przedstawicieli nauki i przemysłu.
ITSHC Wrocław 2015 odbędzie się w centrum konferencyjnym DCC przy ul. Rakietowej, a referaty opublikuje później miesięcznik „Przegląd Spawalnictwa”.
Zainteresowani udziałem w konferencji mogą zgłosić się pod numerem telefonu: 71 320 21 45 lub adresem e-mailowym: itshc@pwr.edu.pl.

lucy