Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości

Konferencje, Targi, Seminaria

Drukuj

PANIC po raz szósty na Politechnice Wrocławskiej

15.04.2015 | Aktualizacja: 04.05.2015 13:30

20 kwietnia zacznie się szósta edycja konferencji PANIC, organizowanej przez studenckie koło naukowe PhoBiA. Młodzi naukowcy będą dyskutować o zagadnieniach fotoniki, bio-i nanotechnologii

Konferencję organizuje PhoBiA, międzywydziałowe koło naukowe, które działa na Politechnice Wrocławskiej od 2008 r. Zrzesza studentów Wydziału Chemicznego i Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Nazwa PANIC oznacza PhoBiA Annual Nanophotonics International Conference. Studenci organizują konferencję dla studentów i młodych pracowników naukowych zainteresowanych tematyką z pogranicza chemii, fizyki i biologii. Dyskutują głównie o problemach nano- i biotechnologii. 


- Na naszych konferencjach spotykają się uczeni z wielu krajów: Polski, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch czy Niemiec - opowiada Adam Szukalski, wiceprezes SKN PhoBiA. – Zwykle konferencja gromadzi około 60-80 uczestników. Tradycją stało się, że swoje wykłady prezentują tu także wybitni profesorowie z wieloletnim doświadczeniem badawczym. W tym roku, w ramach programu BIONAM, wystąpi troje wybitnych naukowców. Będą to: profesor Isabelle Ledoux-Rak z Francji, profesor Robert Luxenhofer z Niemiec i profesor Luana Persano z Włoch.

Konferencje PANIC mają charakter interdyscyplinarny. Spotykają się tu specjaliści zajmujący się zagadnieniami z (bio)fotoniki, nanotechnologii, inżynierii materiałowej, optyki nieliniowej, fizyki, biologii i chemii. 

Młodzi uczestnicy spotkania pokażą wyniki swoich badań w formie ustnych wystąpień i prezentacji na sesji posterowej. Nagrodą za najlepsze wystąpienie ustne będzie voucher w wysokości 50 funtów na książki wydane przez Royal Society of Chemistry, a informacja o zwycięzcy będzie zamieszczona na blogu RSC. Najlepsza prezentacja posterowa zostanie nagrodzona książką Normana Daviesa „Microcosm: Portrait of a Central European City” z dedykacją Rafała Dutkiewicza, prezydenta Wrocławia.

Szczegóły tutaj.
km