Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe zaprasza na konferencję naukową "Wzmocnienie potencjału organizacyjnego laboratoriów nauki polskiej". Udział w niej jest bezpłatny, wcześniej należy jednak zgłosić swoje uczestnictwo Jak podkreślają organizatorzy konferencji, poziom inwestycji funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w budowę zaawansowanej infrastruktury naukowo-badawczej przekroczył 5,5 mld zł. Tak wynika z danych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Laboratoria zostały wyposażone w nowoczesny i zaawansowany technologicznie sprzęt, ale jego efektywne wykorzystanie jest blokowane przez brak adekwatnych zmian organizacyjnych. Wynika to z faktu, że w bardzo niewielkim stopniu inwestycjom infrastrukturalnym towarzyszyły zmiany organizacyjne. Instytucje i organizacje, które skorzystały z funduszy strukturalnych, muszą więc dokonać istotnych korekt organizacyjnych, które nie tylko pomogą w lepszym zarządzaniu organizacją pracy ich zespołów, ale też przyczynią się do zwiększenia ich konkurencyjności (w tym naukowej) na rynku krajowym i międzynarodowym. Dlatego 24 marca na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja, która będzie okazją do omówienia potencjalnych utrudnień w zrównoważonym rozwoju jednostek naukowych i prezentacji rozwiązań i narzędzi oferowanych przez Wrocławskie Centrum Sieciowo-Superkomputerowe, których wdrożenie może przyczynić się do poprawy organizacji pracy.
 - Zapraszamy na nią przede wszystkim osoby zajmujące stanowiska kierownicze w jednostkach naukowych i badawczych, zwłaszcza menedżerów laboratoriów, projektów, zakładów i katedr – podkreśla Justyna Wojciechowska z WCSS. Konferencja „Wzmocnienie potencjału organizacyjnego laboratoriów nauki polskiej” jest organizowana w ramach projektu „Specjalizowana Polska Infrastruktura Naukowa na rzecz Laboratoriów Badawczych” (SPIN-LAB) realizowanego przez WCSS. W trakcie konferencji zostaną zaprezentowane wybrane wnioski z realizacji projektu SPIN-LAB . Będzie więc można posłuchać o dobrych praktykach laboratoryjnych i narzędziach doskonalenia, możliwościach i korzyściach z używania narzędzi pracy grupowej w E-SCIENCE.PL, potrzebach zmian organizacyjnych, dostosowania laboratoriów do realiów rynkowych czy możliwościach udzielanego laboratoriom wsparcia przez jednostki Politechniki Wrocławskiej. Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj. Osoby zainteresowane udziałem w niej muszą do 17 marca wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy dostępny online. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne. Zaplanowano ją na 24 marca o godz. 9 w budynku Bibliotechu (budynek D-21 przy pl. Grunwaldzkim 11, wejście A, hol główny).
Partnerami konferencji są Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej oraz Wrocławskie Centrum Transferu Technologii. l
|